Levi's divattervező + farmer blog

Gaultier szerint ilyen a farmer

Frissítve: 2009. szept. 22., 17:14 | Megtekintve: 3041

A Levi's együttműködött az ikonikus divattervezővel, Jean Paul Gaultier-val a divatház 2010 tavaszi-nyári férfikollekciójánál.

A francia designer – aki egyébként gyakran látható Levi’s farmerben – a jellegzetes farmerstílusokat interpretálta saját kollekciójába. A kézjegyével ellátott farmerokat a Párizsi Divathéten lehetett először látni.

Olvass tovább »



Divatszimbólum: Levi 501 farmer

Frissítve: 2008. márc. 10., 11:46 | Megtekintve: 10061

A világszerte jelképpé vált farmernadrág múltjáról és jelenéről szól a FemaleFirst divattörténelmi sorozatának második része.

Bár Levi Strauss-t kinevezték a farmer feltalálójának, a nadrág eredeti ősét valószínűleg olasz matrózok viselték, és csak a 16. században érkezett meg az akkori világ középpontjának számító Britanniába. A német származású Strauss 1872-ben alkotta meg az első Levi 501 modellt, melyet a kaliforniai bányászok munkaruhájának szánt. A fizikai munkások és cowboyok körében azonnali népszerűségre tett szert a zipzár helyett gombokkal felszerelt, zsebeinél és varrásánál megerősített – ezáltal pedig szinte elnyűhetetlenné tett – ruhadarab. Nemzetközi elterjedése akkor kezdődött, mikor a II. világháborúban az amerikai katonák stílusa, ezzel együtt pedig az általuk viselt farmernadrág is divatba jött Európában.

Végül az 1950-es években a szórakoztatóipar adta meg a meghatározó, nagy lökést a Levi 501 népszerűségének, mikor olyan hírességek testét díszítette, mint Elvis Presley, James Dean vagy Marlon Brando – ettől a pillanattól kezdve tehát a farmer végleg belépett a divatszimbólumok közé.
Az elmúlt évtizedekben a Levi 501 rengeteg korszakot és stílust megélt, színe és szabása sokszor meglepően eltért az eredetiként megismert formától. A farmer ennek ellenére mindig alkalmazkodik a kor elvárásaihoz, és az aktuális divatnak megfelelő átalakítások dacára is megmarad klasszikus darabnak.

Ajánljuk még:
h3. Farmerek a piactéren