Marks and Spencer

Hatalmas divatszentély nyitását várjuk Budán

Frissítve: 2009. júl. 31., 12:24 | Megtekintve: 5122

A XI. kerület új városközpontjában elképesztően sok üzlet nyílik év végén - elmondjuk, pontosan melyik márkák, hol és mikortól lesznek elérhetőek.

Novemberre, de legalábbis még karácsony előttre ígérik az Október 23. és Bercsényi utca sarkán épülő Allee városközpont megnyitását. Személyes érzelmi húrokat penget nálunk a téma – a Vanity két munkatársa is tíz percnyire lakik az említett csomóponttól. Így nem csak első kézből tudunk friss infókkal szolgálni, de valószínűleg második otthonunkká válik majd az Allee, mivel összesen 140 (jórészt ruházati) üzlet lesz benne, több márka pedig itt nyitja első magyarországi boltját.

Olvass tovább »



Téged is érint a vanity sizing. Ismered?

Frissítve: 2009. máj. 11., 16:49 | Megtekintve: 2304

Mi a ruhaméreted? Erre a legtöbben nem tudunk egyértelmű választ adni, legfeljebb annyit, hogy márkája válogatja. Mi eláruljuk, kinek és miért jó a megtévesztő számozás!

Aki akár egyszer is próbált már ruhákat különböző üzletekben, az tudja, hogy a számozás nem csak két ország, de két márka esetében is eltérő. Ez látszólag értelmetlen, mert feleslegesen bonyolítja a vásárlást. Akkor miért van mégis így?

Nem hiba vagy tévedés az oka – a divattervezők direkt írnak néha sokkal kisebb számokat a cédulára. A “vanity sizing” (szó szerint „hiúsági méretezés”) egyre elterjedtebb gyakorlat. Lényege annyi, hogy a ruhákat a valódinál jóval kisebb méretűnek tüntetik fel. Könnyen meglehet például, hogy két-három éve beszerzett, 32-es farmered ugyanakkora, mint amit ma az üzletben 28-asként árulnak.

Vékonyabb, de mégsem

Mire jó ez? A tervezők rájöttek, hogy ha egy üzletben csupa olyan darab jó rád, ami 2-3 számmal a megszokott méreted alatt van, biztosan vissza fogsz térni hozzájuk. Hiszen ki ne szeretné elmondani magáról, hogy kisebb ruhákat hord, mint pár hónapja? Egy kutatás szerint a nők már attól is vékonyabbnak érzik magukat, ha a felpróbált darab céduláján a megszokottnál kisebb szám van feltüntetve, függetlenül a valódi mérettől.

De a „vanity sizing” ugyanúgy nem új keletű, mint az emberi hiúság. A trükkös számozás már az 50-es években elterjedtté vált, mikor a nők saját maguk varrta ruhák helyett egyre több kész darabot kezdtek vásárolni. Ez vezetett végül az egységes számozási rendszer megszűntetéséhez, teret adva a márkáknak, hogy a vásárlók kedvében járó méretet írhassanak új darabjaikra.

Mérethű és csalóka márkák

A theFashionPolice szerkesztői összeszedték, melyik márkák állnak ellen a megtévesztő számozás trendjének és melyikek nem. Mérethű például a Topshop, Zara, Mango, Miss Selfridge, River Island lettek, a jóval aláméretezett darabokat pedig a Next, French Connection, Marks and Spencer, New Look, Gap és a Dorothy Perkins polcain találták.

Érdekes adalék: A másik végletet a neves designerek képviselik, ők ellenkező oldalról közelítik meg a hiúsági méretek kérdését. Köztudott, hogy a nagy divatházak szinte sosem árulnak nagy méretű ruhákat. Bennfentesek szerint a tervezők egyszerűen így akadályozzák meg, hogy testesebb emberek is mutatkozzanak kreációikban, mivel ez szerintük rombolná az adott márka hírnevét.

Nézd meg a legújabb kollekciókat a divatkatalógusban!


Újra divathetek az Arena Plaza-ban

Frissítve: 2009. márc. 24., 14:59 | Megtekintve: 2758

Március 27. és április 11. között nemzetközi márkák divatbemutatói és nyeremények várnak mindenkit az Arena Plaza divathetein. A divat és vásárlás szerelmesei nem hagyhatják ki a programokat!

Számos különlegességgel színesíti idei első divatbemutatóját az Arena Plaza, ahol Magyarországon először kerülnek kifutóra például az itthon oly népszerű, trendi spanyol márkák. A trendshow-sorozatra való ráhangolódást egy „Trendspotting válság idején” elnevezésű szakmai beszélgetés segíti. Az eseménysorozatot megnyitó beszélgetést Lakatos Márk vezeti, partnerei: Lilu, Szabó Patrícia, Fabricius Gábor és Réz András.

Ez alkalommal a „dolce vita” hangulatot idéző harsány, túlzó színek és a csíkos-pöttyös minták dominálnak a Lakatos Márk által összeállított tavaszi kollekciókban. Lukács Gabi vezetésével idén is élő show ad keretet a kreációk bemutatásának. Karsai Zita és tánckara eddig még nem látott térformákkal és emelésekkel teszik különlegessé a show-t.

Az Inditex csoport megjelenése tovább fokozza a hangulatot, hiszen Magyarországon először az Arena Plaza kifutóján láthatóak a Pull & Bear, Bershka, Stradivarius és az Oysho ruhái. De ezek a márkák csak részei a több mint 900 darabos kollekciónak, melyet 9 modell és egy 8 fős tánckar mutat be.

Az Arena Plaza nyereményjátékokkal teszi még érdekesebbé a tavaszi divatbemutatók két hetét: a szerencsések nyerhetnek akár egy ruhákkal és kiegészítőkkel teli ruhásszekrényt, vagy komplett „Átváltoztatunk!” styling programon vehetnek részt Lakatos Márk szakmai vezetésével, de mindemellett kisebb nyeremények is gazdára várnak március 27. és április 11. között.

A bemutatók 15-20 percesek, a szünetekben a modellek testközelből is bemutatják a kollekciót a bevásárlóközpont folyosóin.

Program:

Gas, Tezenis, Benetton Marks&Spencer, Puma Springfield Stradivarius Oysho Pull&Bear Bershka Pepe Jeans, C&A Palmers, Pimkie Peek&Cloppenburg
Márc. 27, péntek 16.00 17.00 18.00
Márc. 28, szombat 11.00, 15.00 12.00, 16.00 13.00, 17.00
Márc. 29, vasárnap 11.00, 15.00 12.00, 16.00 13.00, 17.00
Ápr. 3, péntek 16.00 17.00 18.00
Ápr. 4, szombat 11.00, 15.00 12.00, 16.00 13.00, 17.00
Ápr. 5, vasárnap 11.00, 15.00 12.00, 16.00 13.00, 17.00


Szex és New York a Marks & Spencerben

Frissítve: 2008. okt. 30., 15:02 | Megtekintve: 6505

Mostantól te is megvalósíthatod öltözködésedben a Szex és New York szereplőinek stílusát - a napokban kerül a hazai Marks & Spencer üzletekbe Patricia Field divattervező új exkluzív kollekciója.

A Marks & Spencer október végén dobja piacra Patricia Field, a világhírű designer és stylist kollekcióját, aki a Szex és New York mellett az Ugly Betty és az Ördög Pradat visel divatvilágának megteremtéséért is felelős. A Szex és New York-ból ismert stílus végre a világ más városaiban élő divatkövetők számára is elérhető közelségbe kerül, hiszen a Marks & Spencer szinte valamennyi partner országában árusítja a Patricia Field által megálmodott ruhákat.

Az utánozhatatlanul egyedi kollekció minden darabját – ruhák, nadrágok, szoknyák, felsők, kiegészítők – a magas minőség, különleges szabásvonalak és egyedi alapanyagok, selymek, jerseyek, szaténok, határozzák meg. Az exkluzív választékot a hozzáillő kiegészítők teszik még izgalmasabbá.

Budapesten október végétől az Aréna Plaza, Mammut II. és a Westend City Center -ben található márkaboltokban kaphatók a különleges stílusú darabok. Aki imádja a Szex és New York stílusát, az siessen a Marks & Spencer üzletekbe, hiszen a 35 darabos kollekciót limitált számban gyártották le!


Friss tavaszi ékszerkínálat

Frissítve: 2008. ápr. 14., 18:47 | Megtekintve: 4946

Csemegéztünk 2008 tavaszának vidám és frissítő ékszerkínálatából.

A tavasz eklektikus ékszertrendjében a fényezett kövek, kristályok és színes berakások mellett remekül megfér egy cserzett bőrszíj, színpompás műanyag, könnyed kerámia vagy selyem masni díszítés is. Lehet sötét és rusztikus vagy vakítóan csillogó, az ezüst idén szintén jó választás. A lényeg az aprólékosan kidolgozott, letaglózóan nőies hatás és a frissítő tavaszi fuvallat.

A Guess a tőle megszokott, hétköznapi csillogást pártolja most tavasszal is, a Promod pedig színes és tüzes, nőiesen bohém karikákkal hódít. Említésre méltó még ez a kézzel festett, türkiz zománc darab Raquel Moreno spanyol tervező legújabb munkái közül.

A Marks & Spencer új, olasz kifutók által inspirált Per Una kollekciójának éke ez a finoman kidolgozott, gyémánt-utánzat medálos lánc. A Mango Lola C fantázianevű modellje a Vanity piactéren is megtalálható, Carme Anglada pedig bőrből és gyöngyökből annyi vörös csodát alkot, hogy választani sem lehet közülük.

A tavaszi trend megengedi, hogy az eltérő stílusok között is nyugodtan válogass, akár egy játékos és mégis elegáns Mango karlánc, akár a kézzel festett, fából készült Laga karkötők tetszenek – sőt, még a Pimkie-nél kapható egyszerű, színes műanyag karikák is divatosak 2008 tavaszán.

Ajánljuk még:
h3. Ékszerek a piactéren


Lovaggá ütik a divat nagyjait

Frissítve: 2008. jan. 3., 18:01 | Megtekintve: 2072

Fényűző ceremóniával ismeri el az angol királynő 2008-ban a divatipar lovagjainak és lovagnőinek egyedülálló teljesítményét.

II. Erzsébet királynő mindig az új év elején osztja ki Anglia legfontosabb kitüntetéseit, és idén a divatipar legsikeresebb kulcsfiguráit is megajándékozta néhány címmel. Az Egyesült Királyság legfőbb ruházati cégeinek vezetői közül sokan részesülhettek abban a megtiszteltetésben, hogy a királynő lovaggá ütötte őket – köztük van például Stuart Rose, a Marks and Spencer igazgatója is. Sir Rose 2004-ben azért került a vállalathoz, hogy felélessze azt lassú haldoklásából, és a britek szerint messze felülmúlt minden várakozást.

Az Officers of the British Empire (OBE) rendfokozat büszke tulajdonosa lett Jasper Conran és Karen Millen divattervező, Romy Fraser, a Neal’s Yard Remedies szépségipari válallat alapítója, és a ruhatervezésbe néha belekóstoló Kylie Minogue is. Commander of the British Empire (CBE) fokozatot kapott Richard Bradbury, a River Island ruházati hálózat főigazgatója, illetve Michael és Maurice Bennett, az idén 17 éves Oasis divatcég alapítói. A szigetország legnagyobb megtiszteltetésének számító kitüntetéseket minden évben azon angolok kapják meg, akik életük során a legtöbbet tették hazájukért.

Ajánljuk még:
h3. Újdonságok a piactéren